Posted by admin on November - 27 - 2017 | Comments Off

W ostatnim czasie dużo słyszy się o zanieczyszczeniu powietrza, przede wszystkim w wielkich skupiskach miejskich. Takie wiadomości są bardzo niepokojące. Ludzie, którzy choć trochę myślą przyszłościowo są zobowiązani przytaknąć, że taki problem nie może być upraszczany. Jeżeli każdy zastanowiłby się w jaki sposób może osobiście przyczynić się do ograniczenia tworzenia zanieczyszczeń, to kłopot w dużej mierze zostałby zlikwidowany. Co przydałoby się wziąć pod rozwagę? Przeanalizujmy jakimi produktami ogrzewamy nasze mieszkania?

Koks to bezkompromisowo szkodliwy opał. Jakim paliwem warto go zamienić? Wiedziałeś o niesamowitych zaletach brykietu oraz pelletu? Brykiet jak również pellet tworzony jest z wiórów drzewnych. Po przetworzeniu doskonale służy do opalania w kominku lub specjalnie zmodyfikowanym kotle na pellet. Do wytworzenia tego materiału nie wycina się dodatkowych okolic lasu, tylko wyzyskuje się odpady. W ten sposób nie naruszamy środowiska! Taki opał cechuje wysoka wartość opałowa oraz niska zawartość popiołu. Poza tym brykiet i pellet jest bardzo czystym i wygodnym paliwem.

W sklepach online można dostać pellet i brykiet zrobiony z różnorakich gatunków drewna. Najbardziej skuteczny jest opał wyprodukowany z odpadów drzewa dębowego.

Reasumując wspomniane w tekście kwestie należy przypominać sobie o przyjaznym klimacie. Wówczas koniecznie przysposobimy opał do aktualnych wytycznych.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Comments are closed.