Posted by admin on January - 15 - 2018 | Comments Off

Podróżowanie samochodem po Polsce

Choć ceny na stacjach benzynowych nie są zbyt niskie, a do tego nasze drogi ciągle nie należą do ogólnie bardzo dobrych, to wcale nie jest powiedziane, że zwiedzanie naszego kraju za pomocą samochodu jest beznadziejnym pomysłem. W końcu można wymienić dużo urokliwych miast i miasteczek bądź tysiące zabytków, atrakcji…
Jeśli wchodzi w grę samochodowe zwiedzanie Polski, na dobry początek warto przede wszystkim ustalić jakąś trasę. Zakładając, iż wyjeżdżamy z Warszawy, warto początkowo zajechać na Mazury. Trzeba otwarcie napisać, że powiedzmy cztery dni w Giżycku to prawdziwym strzał w dziesiątkę.
Mazury są przepiękne, lecz należy wyruszyć gdzieś dalej – może Sopot? W zasadzie jedyną wadą polskiego morza jest to, że jest stosunkowo zimne. Jednak to chyba jedyna wada. Przecież nadbałtyckie plaże są przepiękne. Co później? Warto pojechać do Gdańska, bo to jedno z najpiękniejszych miast w kraju. Kilka godzin samochodem od Gdańska znajduje się niemniej piękne miasto, a mianowicie Toruń. Później warto kierować się w kierunku południowym – dwa dni w Krakowie to absolutne minimum. Nawet takie osoby, które już były w Krakowie, powinny jak najbardziej powtórzyć wycieczkę. Z Krakowa warto pojechać chociażby do Zakopanego, a więc stolicy Tatr… To przykładowy plan wycieczki po Polsce; pewne jest jedno – warto poznawać Polskę.

Comments are closed.